Fast Times Summer Series #1 May 23, 2019

1 of series

Peewee

Ryann Bafford

Nemo

Ryann Bafford took 1st place in 1D with a Time of 23.780 in Peewee.

OBRA Open/2500 Novice AM

Gracie Garthwaite

Cracker

Gracie Garthwaite took 1st place in 1D with a Time of 17.081 in OBRA Open/2500 Novice AM winning $34.00.

Christy Kruse

Shesa Easy Judge

Christy Kruse took 2nd place in 1D with a Time of 18.253 in OBRA Open/2500 Novice AM winning $22.00.

Sheri Philpot

Say Leo in French

Sheri Philpot took 3rd place in 1D with a Time of 18.818 in OBRA Open/2500 Novice AM.

OBRA 1000 Novice AM

Bobbi Jo Newman

Goldimax

Bobbi Jo Newman took 1st place in 1D with a Time of 17.850 in OBRA 1000 Novice AM winning $42.00.

Tonya Bender

Sweets

Tonya Bender took 2nd place in 1D with a Time of 18.223 in OBRA 1000 Novice AM winning $28.00.

Shayna Forbes

Reyzed A Saints

Shayna Forbes took 3rd place in 1D with a Time of 18.501 in OBRA 1000 Novice AM.

Danielle Head

TK Hell on Wheels

Danielle Head took 4th place in 1D with a Time of 19.861 in OBRA 1000 Novice AM.

OBRA 500 Novice AM

Amy Hershey

Chromes Smokin Gun

Amy Hershey took 1st place in 1D with a Time of 18.258 in OBRA 500 Novice AM winning $48.00.

Gracie Garthwaite

Poptart

Gracie Garthwaite took 2nd place in 1D with a Time of 18.268 in OBRA 500 Novice AM winning $37.00.

Lacie Brant

Cant Tag Shotgun

Lacie Brant took 3rd place in 1D with a Time of 19.064 in OBRA 500 Novice AM winning $27.00.

Penny Marston

Remington Style

Penny Marston took 4th place in 1D with a Time of 19.627 in OBRA 500 Novice AM.

OBRA 4D AM

Tamara Scroggs

Steel

Tamara Scroggs took 1st place in 1D with a Time of 17.081 in OBRA 4D AM winning $148.00.

Gracie Garthwaite

Cracker

Gracie Garthwaite took 1st place in 1D with a Time of 17.081 in OBRA 4D AM winning $148.00.

Violet Shirley

Tio

Violet Shirley took 3rd place in 1D with a Time of 17.344 in OBRA 4D AM winning $74.00.

Mecarte Cook

Atticus

Mecarte Cook took 4th place in 1D with a Time of 17.390 in OBRA 4D AM.

OBRA Open/2500 Novice PM

Gracie Garthwaite

Cracker

Gracie Garthwaite took 1st place in 1D with a Time of 17.081 in OBRA Open/2500 Novice PM winning $34.00.

Sheri Philpot

Say Leo in French

Sheri Philpot took 2nd place in 1D with a Time of 17.980 in OBRA Open/2500 Novice PM winning $22.00.

Christy Kruse

Shesa Easy Judge

Christy Kruse took 3rd place in 1D with a Time of 18.253 in OBRA Open/2500 Novice PM.

OBRA 1000 Novice PM

Bobbi Jo Newman

Goldimax

Bobbi Jo Newman took 1st place in 1D with a Time of 17.850 in OBRA 1000 Novice PM winning $42.00.

Tonya Bender

Sweets

Tonya Bender took 2nd place in 1D with a Time of 18.223 in OBRA 1000 Novice PM winning $28.00.

Shayna Forbes

Reyzed A Saints

Shayna Forbes took 3rd place in 1D with a Time of 18.501 in OBRA 1000 Novice PM.

Danielle Head

TK Hell on Wheels

Danielle Head took 4th place in 1D with a Time of 19.861 in OBRA 1000 Novice PM.

OBRA 500 Novice PM

Gracie Garthwaite

Poptart

Gracie Garthwaite took 1st place in 1D with a Time of 18.268 in OBRA 500 Novice PM winning $42.00.

Penny Marston

Remington Style

Penny Marston took 2nd place in 1D with a Time of 18.538 in OBRA 500 Novice PM winning $32.00.

Lacie Brant

Cant Tag Shotgun

Lacie Brant took 3rd place in 1D with a Time of 19.064 in OBRA 500 Novice PM winning $24.00.

Crystal Alley

Sampson

Crystal Alley took 4th place in 1D with a Time of 19.806 in OBRA 500 Novice PM.

OBRA 4D PM

Gracie Garthwaite

Cracker

Gracie Garthwaite took 1st place in 1D with a Time of 17.081 in OBRA 4D PM winning $123.00.

Alexa Classen

Chilli

Alexa Classen took 2nd place in 1D with a Time of 17.220 in OBRA 4D PM winning $74.00.

Mecarte Cook

Atticus

Mecarte Cook took 3rd place in 1D with a Time of 17.304 in OBRA 4D PM winning $49.00.

Claire Bender

Indy

Claire Bender took 4th place in 1D with a Time of 17.449 in OBRA 4D PM.