3rd Annual High Desert Barrel Classic June 14 - 15, 2019

Time only's begin at 2:30 and end at 6:00pm on Friday night
Open Arena will be available through time only's or the Outdoor Arena will be available to warm up in.
Race Begins at 7:00pm on Friday Night
Race Begins at 10:30am on Saturday

Pre-Entry May 22 - Jun 10, 2019

PeeWee, Section 1

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 22.078 in PeeWee, Section 1 winning $32.00.

Teagan Brewer

Elmer

Teagan Brewer took 2nd place in 1D with a Time of 30.386 in PeeWee, Section 1.

Blakely Every

Hawk

Blakely Every took 3rd place in 1D with a Time of 38.420 in PeeWee, Section 1.

Added Money 5D, Friday Night Race

Amberleigh Moore

Blue Duck Down

Amberleigh Moore took 1st place in 1D with a Time of 17.270 in Added Money 5D, Friday Night Race winning $272.00.

Mary Ann Munkers

French Guns Ablazin "Ruger"

Mary Ann Munkers took 2nd place in 1D with a Time of 17.509 in Added Money 5D, Friday Night Race winning $226.00.

Hannah Block

TK Stealn Your Money

Hannah Block took 3rd place in 1D with a Time of 17.544 in Added Money 5D, Friday Night Race winning $181.00.

Colleen Kingsbury

Cinco De Cash

Colleen Kingsbury took 4th place in 1D with a Time of 17.572 in Added Money 5D, Friday Night Race winning $136.00.

Youth 4D, 17 & Under, Friday Night Race

Kristen Whitehead

El Rubio Dinero

Kristen Whitehead took 1st place in 1D with a Time of 17.661 in Youth 4D, 17 & Under, Friday Night Race winning $61.00.

Sage Olmstead

Belinda Olena

Sage Olmstead took 2nd place in 1D with a Time of 17.894 in Youth 4D, 17 & Under, Friday Night Race.

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 1st place in 2D with a Time of 18.279 in Youth 4D, 17 & Under, Friday Night Race winning $55.00.

Violet Shirley

Midnight Peekaboo (Tio)

Violet Shirley took 2nd place in 2D with a Time of 18.628 in Youth 4D, 17 & Under, Friday Night Race.

Senior 4D, 45 & Up, Friday Night Race

Tanya Ledbetter

TK High On Biankus

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 17.803 in Senior 4D, 45 & Up, Friday Night Race winning $53.00.

Elisha Zellner

Big Sky Vatti “Skyler”

Elisha Zellner took 2nd place in 1D with a Time of 17.872 in Senior 4D, 45 & Up, Friday Night Race winning $35.00.

Max Haylett

Handsome Child

Max Haylett took 3rd place in 1D with a Time of 17.890 in Senior 4D, 45 & Up, Friday Night Race.

Julie Vosberg

Tuff Shot (Tuff)

Julie Vosberg took 4th place in 1D with a Time of 18.278 in Senior 4D, 45 & Up, Friday Night Race.

Novice 4D, $500 and under, Friday Night Race

Brenda Mays

SC The Prosecutor

Brenda Mays took 1st place in 1D with a Time of 18.251 in Novice 4D, $500 and under, Friday Night Race winning $20.00.

Kellsee Siler

Okie Dokie Dog "Peaches"

Kellsee Siler took 1st place in 4D with a Time of 21.142 in Novice 4D, $500 and under, Friday Night Race winning $14.00.

Futurity, Friday Night Race

Allison Vankoll

Frackin French

Allison Vankoll took 1st place in 1D with a Time of 17.815 in Futurity, Friday Night Race winning $34.00.

OBRA Open, Friday Night Race

Hannah Block

TK Stealn Your Money

Hannah Block took 1st place in 1D with a Time of 17.544 in OBRA Open, Friday Night Race winning $53.00.

Tanya Ledbetter

TK High On Biankus

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 17.803 in OBRA Open, Friday Night Race.

Karen Mitchell

Driftin Blue LeDoux

Karen Mitchell took 3rd place in 1D with a Time of 17.814 in OBRA Open, Friday Night Race.

OBRA 2500, Friday Night Race

Elisha Zellner

Big Sky Vatti “Skyler”

Elisha Zellner took 1st place in 1D with a Time of 17.872 in OBRA 2500, Friday Night Race winning $62.00.

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 2nd place in 1D with a Time of 18.279 in OBRA 2500, Friday Night Race winning $37.00.

Dessiree Sutton

DT Shiners Farve

Dessiree Sutton took 3rd place in 1D with a Time of 18.532 in OBRA 2500, Friday Night Race winning $25.00.

Mckinzie Charlton

Bet

Mckinzie Charlton took 4th place in 1D with a Time of 18.646 in OBRA 2500, Friday Night Race.

OBRA 1000, Friday Night Race

Tanya Ledbetter

TK Takin A Frenchman

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 17.864 in OBRA 1000, Friday Night Race winning $88.00.

Katie Poole

Bias Judge

Katie Poole took 2nd place in 1D with a Time of 18.274 in OBRA 1000, Friday Night Race winning $53.00.

Bobbi Jo Newman

Goldimax (Sister)

Bobbi Jo Newman took 3rd place in 1D with a Time of 18.401 in OBRA 1000, Friday Night Race winning $35.00.

Violet Shirley

Midnight Peekaboo (Tio)

Violet Shirley took 4th place in 1D with a Time of 18.628 in OBRA 1000, Friday Night Race.

OBRA 500, Friday Night Race

Karen Mitchell

Nu Anchor Management

Karen Mitchell took 0th place in null with a Time of 19.556 in OBRA 500, Friday Night Race winning $35.00.

YBC Sidepot 4D Friday Night

Tanya Ledbetter

TK High On Biankus

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 17.803 in YBC Sidepot 4D Friday Night winning $95.00.

Tanya Ledbetter

TK Takin A Frenchman

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 17.864 in YBC Sidepot 4D Friday Night.

Elisha Zellner

Big Sky Vatti “Skyler”

Elisha Zellner took 3rd place in 1D with a Time of 17.872 in YBC Sidepot 4D Friday Night.

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 4th place in 1D with a Time of 18.279 in YBC Sidepot 4D Friday Night.

Added Money 5D, Saturday Race

Amberleigh Moore

CP Dark Moon

Amberleigh Moore took 1st place in 1D with a Time of 17.111 in Added Money 5D, Saturday Race winning $517.00.

Amberleigh Moore

Blue Duck Down

Amberleigh Moore took 2nd place in 1D with a Time of 17.201 in Added Money 5D, Saturday Race winning $440.00.

Mary Ann Munkers

French Guns Ablazin "Ruger"

Mary Ann Munkers took 3rd place in 1D with a Time of 17.222 in Added Money 5D, Saturday Race winning $345.00.

Amanda Marriott

Slys Jewell

Amanda Marriott took 4th place in 1D with a Time of 17.305 in Added Money 5D, Saturday Race winning $268.00.