Cantastic Summer Series 2021 - Race 4 Jul 8, 2021

Pre-Entry June 29 - Jul 8, 2021

IMPORTANT ANNOUNCEMENT: THIS RACE WILL BE HELD AT THE DESCHUTES COUNTY FAIRGROUNDS - JUNIPER ARENA.

Time Only's will be at the gate so bring your $5 Bills for the Time Only's.

BRN4D Senior 45 & Up

Angie Finley

Jo Jo

Angie Finley took 1st place in 1D with a Time of 18.997 in BRN4D Senior 45 & Up winning $74.00.

Amy Stafford

LB Time For Sunshine (Red)

Amy Stafford took 2nd place in 1D with a Time of 19.509 in BRN4D Senior 45 & Up.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation Wilson

Christine Conley took 3rd place in 1D with a Time of 20.163 in BRN4D Senior 45 & Up.

PeeWee

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 20.436 in PeeWee winning $116.00.

Charlee Mitchell

Skips Cruisin Teritori

Charlee Mitchell took 2nd place in 1D with a Time of 20.722 in PeeWee winning $89.00.

Sydney Bruce

Apollo

Sydney Bruce took 3rd place in 1D with a Time of 21.020 in PeeWee winning $65.00.

Ryder Johns

Sonny

Ryder Johns took 4th place in 1D with a Time of 21.365 in PeeWee.

Youth 10-17

Makensi Faulkner

Diva Biankus

Makensi Faulkner took 1st place in 1D with a Time of 18.557 in Youth 10-17 winning $186.00.

Ryann Mitchell

Driftin Blue LeDoux

Ryann Mitchell took 2nd place in 1D with a Time of 18.915 in Youth 10-17 winning $140.00.

gabby wilson

peachez

gabby wilson took 3rd place in 1D with a Time of 19.579 in Youth 10-17 winning $93.00.

Kasamira Johnson

Idgy

Kasamira Johnson took 4th place in 1D with a Time of 19.644 in Youth 10-17 winning $47.00.

Novice Horse 4D Non Sanction

Ani Husaby

Scooby

Ani Husaby took 1st place in 1D with a Time of 19.326 in Novice Horse 4D Non Sanction winning $103.00.

Tamara Scroggs

Guys high moon

Tamara Scroggs took 2nd place in 1D with a Time of 19.332 in Novice Horse 4D Non Sanction winning $68.00.

Emma Suing

Gnocchi

Emma Suing took 3rd place in 1D with a Time of 19.398 in Novice Horse 4D Non Sanction.

Taylynn Lindsey

Miss Tucker Peppychex

Taylynn Lindsey took 4th place in 1D with a Time of 19.505 in Novice Horse 4D Non Sanction.

4D - All Ages

Ailee Aschoff

Snowbound Begonia

Ailee Aschoff took 1st place in 1D with a Time of 18.111 in 4D - All Ages winning $203.00.

Makensi Faulkner

Diva Biankus

Makensi Faulkner took 2nd place in 1D with a Time of 18.274 in 4D - All Ages winning $156.00.

Tamara Scroggs

Judges streakinsteel

Tamara Scroggs took 3rd place in 1D with a Time of 18.454 in 4D - All Ages winning $114.00.

Tammy Ivins

Perks Two Bit Dash

Tammy Ivins took 1st place in 2D with a Time of 18.644 in 4D - All Ages winning $183.00.

BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only)

Amy Stafford

LB Time For Sunshine (Red)

Amy Stafford took 1st place in 1D with a Time of 19.509 in BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only) winning $49.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation Wilson

Christine Conley took 2nd place in 1D with a Time of 20.163 in BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only).

PeeWee - 2nd Race (Roll Only)

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 20.436 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only) winning $74.00.

Charlee Mitchell

Skips Cruisin Teritori

Charlee Mitchell took 2nd place in 1D with a Time of 20.722 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only) winning $49.00.

Sydney Bruce

Apollo

Sydney Bruce took 3rd place in 1D with a Time of 21.020 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only).

Ryder Johns

Sonny

Ryder Johns took 4th place in 1D with a Time of 21.365 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only).

Youth 10-17 (Roll Only)

Ryann Mitchell

Driftin Blue LeDoux

Ryann Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 18.915 in Youth 10-17 (Roll Only) winning $74.00.

Kasamira Johnson

Idgy

Kasamira Johnson took 2nd place in 1D with a Time of 19.644 in Youth 10-17 (Roll Only) winning $57.00.

Hailey George

Kae Dizzle (Merada)

Hailey George took 3rd place in 1D with a Time of 19.654 in Youth 10-17 (Roll Only) winning $41.00.

Karma Johns

Reyzed A Saint

Karma Johns took 4th place in 1D with a Time of 20.648 in Youth 10-17 (Roll Only).

Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only)

Emma Suing

Gnocchi

Emma Suing took 1st place in 1D with a Time of 19.398 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only) winning $71.00.

Torree McGowan

Anetta Enterprise

Torree McGowan took 2nd place in 1D with a Time of 19.602 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only).

Erin Overbay

Crazy x gurlfriend

Erin Overbay took 1st place in 3D with a Time of 20.699 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only) winning $54.00.

Kaitlyn Radabaugh

Bob

Kaitlyn Radabaugh took 2nd place in 3D with a Time of 20.776 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only).

4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only)

Tammy Ivins

Perks Two Bit Dash

Tammy Ivins took 1st place in 1D with a Time of 18.644 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only) winning $142.00.

Rachel Delance

Plenty O Pie

Rachel Delance took 2nd place in 1D with a Time of 18.750 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only) winning $94.00.

Ryann Mitchell

Driftin Blue LeDoux

Ryann Mitchell took 3rd place in 1D with a Time of 18.915 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only).

Jamie Sutter

Starz Decoy (king)

Jamie Sutter took 4th place in 1D with a Time of 18.943 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only).