Cantastic Summer Series 2021 - Race 3 Jun 17, 2021

Pre-Entry May 28 - Jun 17, 2021

IMPORTANT ANNOUNCEMENT: THERE IS STILL TIME TO NOMINATE FOR SERIES END AWARDS. TONIGHT’S EVENT IS AT RIM ROCK RIDERS EVENT CENTER.

Time Only's will be at the gate so bring your $5 Bills for the Time Only's.

BRN4D Senior 45 & Up

Christine Conley

Eyes Jack Sensation Wilson

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 17.926 in BRN4D Senior 45 & Up winning $74.00.

Christy Kruse

Shine and Dash

Christy Kruse took 2nd place in 1D with a Time of 18.105 in BRN4D Senior 45 & Up winning $57.00.

Angie Finley

Jo Jo

Angie Finley took 3rd place in 1D with a Time of 18.552 in BRN4D Senior 45 & Up winning $41.00.

Dana Millin

Itchi Kahn

Dana Millin took 4th place in 1D with a Time of 18.880 in BRN4D Senior 45 & Up.

PeeWee

Karsyn West

Nina forty-five - Moon

Karsyn West took 1st place in 1D with a Time of 19.195 in PeeWee winning $137.00.

Sydney Bruce

Apollo

Sydney Bruce took 2nd place in 1D with a Time of 20.280 in PeeWee winning $103.00.

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 3rd place in 1D with a Time of 20.525 in PeeWee winning $69.00.

Ryder Johns

Sonny

Ryder Johns took 4th place in 1D with a Time of 21.653 in PeeWee winning $34.00.

Youth 10-17

Bailey Knirk

Win the Dynamite Day

Bailey Knirk took 1st place in 1D with a Time of 18.334 in Youth 10-17 winning $151.00.

Karsyn West

Nina forty-five - Moon

Karsyn West took 2nd place in 1D with a Time of 19.195 in Youth 10-17 winning $129.00.

Kasamira Johnson

Idgy

Kasamira Johnson took 3rd place in 1D with a Time of 19.619 in Youth 10-17 winning $102.00.

gabby wilson

peachez

gabby wilson took 4th place in 1D with a Time of 19.857 in Youth 10-17 winning $75.00.

Novice Horse 4D Non Sanction

Camisa Composti

Chip Shot Whiz

Camisa Composti took 1st place in 1D with a Time of 18.610 in Novice Horse 4D Non Sanction winning $79.00.

Emma Suing

Gnocchi

Emma Suing took 2nd place in 1D with a Time of 18.823 in Novice Horse 4D Non Sanction winning $53.00.

Tamara Scroggs

Guys high moon

Tamara Scroggs took 1st place in 2D with a Time of 19.299 in Novice Horse 4D Non Sanction winning $120.00.

Carla Hann

RCA Sage Two Blue

Carla Hann took 1st place in 3D with a Time of 19.639 in Novice Horse 4D Non Sanction winning $61.00.

4D - All Ages

Kelsie Miller

DMR Famed by Fire

Kelsie Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.271 in 4D - All Ages winning $265.00.

Camie Johnston

Bogies Special lady

Camie Johnston took 2nd place in 1D with a Time of 17.393 in 4D - All Ages winning $199.00.

Gretchen Miller

House of Lion

Gretchen Miller took 3rd place in 1D with a Time of 17.472 in 4D - All Ages winning $132.00.

Skye Miller

Judge Robin Hood

Skye Miller took 4th place in 1D with a Time of 17.572 in 4D - All Ages winning $66.00.

BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only)

Christine Conley

Eyes Jack Sensation Wilson

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 17.926 in BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only) winning $59.00.

Dessiree Sutton

Who’s Dat Trubador

Dessiree Sutton took 2nd place in 1D with a Time of 19.585 in BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only) winning $39.00.

Dessiree Sutton

DTShinersJalapeno

Dessiree Sutton took 3rd place in 1D with a Time of 20.379 in BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only).

Ruth Broadhurst

Odie

Ruth Broadhurst took 4th place in 1D with a Time of 20.649 in BRN4D Senior 45 & Up - 2nd Race (Roll Only).

PeeWee - 2nd Race (Roll Only)

Karsyn West

Nina forty-five - Moon

Karsyn West took 1st place in 1D with a Time of 19.195 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only) winning $63.00.

Sydney Bruce

Apollo

Sydney Bruce took 2nd place in 1D with a Time of 20.280 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only) winning $49.00.

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 3rd place in 1D with a Time of 20.525 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only) winning $35.00.

Ryder Johns

Sonny

Ryder Johns took 4th place in 1D with a Time of 21.653 in PeeWee - 2nd Race (Roll Only).

Youth 10-17 (Roll Only)

Kasamira Johnson

Idgy

Kasamira Johnson took 1st place in 1D with a Time of 19.619 in Youth 10-17 (Roll Only) winning $53.00.

Leilani Lane

Quadra Bon Bon

Leilani Lane took 2nd place in 1D with a Time of 21.314 in Youth 10-17 (Roll Only) winning $41.00.

Brooklyn Lane

TLS datsa Mel rose

Brooklyn Lane took 3rd place in 1D with a Time of 26.378 in Youth 10-17 (Roll Only) winning $30.00.

Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only)

Emma Suing

Gnocchi

Emma Suing took 1st place in 1D with a Time of 18.823 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only) winning $60.00.

Dessiree Sutton

DTShinersJalapeno

Dessiree Sutton took 1st place in 3D with a Time of 20.379 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only) winning $46.00.

Brooklyn Lane

TLS datsa Mel rose

Brooklyn Lane took 1st place in 4D with a Time of 26.378 in Novice Horse 4D - 2nd Race (Roll Only) winning $40.00.

4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only)

Gretchen Miller

House of Lion

Gretchen Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.472 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only) winning $122.00.

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 2nd place in 1D with a Time of 17.722 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only) winning $94.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation Wilson

Christine Conley took 3rd place in 1D with a Time of 17.926 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only) winning $68.00.

Hannah Block

TK Moneys Miracle

Hannah Block took 1st place in 2D with a Time of 18.052 in 4D - All Ages - 2nd Race (Roll Only) winning $110.00.