RRR Barrels - Always Added Money! & Breakaway! Mar 14, 2021

Pre-Entry February 28 - Mar 13, 2021

Remember to be respectful to others and once you are done, if you could leave, we can keep our numbers down. Masks will be required inside unless you are riding in the arena. Thank you in advance.

Breakaway will begin at 2:00pm.

Thank you for your cooperation.

PLEASE, Don't Tie Your Horse to the Trailer if Parked on the Grass!

This Event has been Approved with the WPRA!

If you enter early and decide not to come, please let us know so we can scratch your entry prior to the draw.

Entries Available By Group

  • 0 available of 21
    Time Onlys 10am-1025am ~ Race 1030am-1050am
  • 0 available of 16
    Time Onlys 11am-1125am ~ Race 1130am-1150am
  • 0 available of 13
    Time Onlys 12pm-1225pm ~ Race 1230pm-1250pm
  • 0 available of 20
    Time Onlys 1pm-125pm ~ Race 130pm-150pm
  • 11 available of 20
    Breakaway 2pm-250pm

PeeWee, Section 1

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 20.611 in PeeWee, Section 1 winning $42.00.

Ava Finley

Oprah

Ava Finley took 2nd place in 1D with a Time of 24.511 in PeeWee, Section 1 winning $25.00.

Kinglsee Green

Kadee

Kinglsee Green took 3rd place in 1D with a Time of 24.658 in PeeWee, Section 1 winning $17.00.

Millie McCoin

Hammer

Millie McCoin took 4th place in 1D with a Time of 24.781 in PeeWee, Section 1.

Added Money 4D

Skye Miller

AMR Chic My Dry Fire

Skye Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.567 in Added Money 4D winning $228.00.

Colleen Kingsbury

Cinco De Cash

Colleen Kingsbury took 2nd place in 1D with a Time of 17.757 in Added Money 4D winning $195.00.

Sammi Lane

Cutter's Maximum Cash "Max"

Sammi Lane took 3rd place in 1D with a Time of 17.769 in Added Money 4D winning $152.00.

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 4th place in 1D with a Time of 17.798 in Added Money 4D winning $118.00.

Youth 4D, 17 & Under

Brooke Blevins

Hammy

Brooke Blevins took 1st place in 1D with a Time of 18.163 in Youth 4D, 17 & Under winning $67.00.

Adriene Steffen

Desperado

Adriene Steffen took 2nd place in 1D with a Time of 18.174 in Youth 4D, 17 & Under.

Ryann Mitchell

Driftin Blue LeDoux

Ryann Mitchell took 3rd place in 1D with a Time of 18.462 in Youth 4D, 17 & Under.

Emma Suing

Gnocchi

Emma Suing took 4th place in 1D with a Time of 18.638 in Youth 4D, 17 & Under.

Senior 4D, 45 & Up

Tina Howell

Peppys First Corona

Tina Howell took 1st place in 1D with a Time of 22.710 in Senior 4D, 45 & Up winning $25.00.

Ruth Broadhurst

Ticket

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 29.856 in Senior 4D, 45 & Up winning $16.00.

Novice 4D, $500 and under

Torree McGowan

Anetta Enterprise

Torree McGowan took 1st place in 1D with a Time of 20.114 in Novice 4D, $500 and under winning $61.00.

Alyson Callahan

Roo

Alyson Callahan took 2nd place in 1D with a Time of 20.312 in Novice 4D, $500 and under.

Katie Sherman

Lightning

Katie Sherman took 1st place in 4D with a Time of 22.325 in Novice 4D, $500 and under winning $41.00.

Ruth Broadhurst

Quincey

Ruth Broadhurst took 2nd place in 4D with a Time of 22.351 in Novice 4D, $500 and under.

Futurity

Kaitlyn Radabaugh

MP Hayannieletsrock

Kaitlyn Radabaugh took 1st place in 1D with a Time of 20.224 in Futurity winning $41.00.

Shalene Kellogg

MB Betty Blanton

Shalene Kellogg took 2nd place in 1D with a Time of 20.363 in Futurity.

Derby

Alex Barber

Oakie Dokie Dog

Alex Barber took 1st place in 1D with a Time of 18.333 in Derby winning $20.00.

OBRA Open

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 1st place in 1D with a Time of 17.798 in OBRA Open winning $46.00.

Tanya Ledbetter

Mr Montana Cat (Lucky)

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 17.885 in OBRA Open winning $30.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 3rd place in 1D with a Time of 17.898 in OBRA Open.

OBRA 1000

Lexi Geraths

Cruisin Smoothie K3

Lexi Geraths took 1st place in 1D with a Time of 19.516 in OBRA 1000 winning $38.00.

Erin Overbay

Girlfriend

Erin Overbay took 2nd place in 1D with a Time of 21.659 in OBRA 1000.

OBRA 500

Tamara Scroggs

Guys high moon

Tamara Scroggs took 1st place in 1D with a Time of 19.761 in OBRA 500 winning $85.00.

Tanya Ledbetter

Coronas R Fabulous

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 20.036 in OBRA 500 winning $51.00.

Tanya Ledbetter

TK Smooth Judge

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 20.386 in OBRA 500 winning $34.00.

Sabrina Frolov

Cutty's Liberty Bell

Sabrina Frolov took 4th place in 1D with a Time of 20.940 in OBRA 500.

PeeWee, 2nd Race

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 20.611 in PeeWee, 2nd Race winning $32.00.

Charlee Mitchell

Skips Cruisin Teritori

Charlee Mitchell took 2nd place in 1D with a Time of 25.657 in PeeWee, 2nd Race.

Boots Raccoon

Jax

Boots Raccoon took 3rd place in 1D with a Time of 31.249 in PeeWee, 2nd Race.

Added Money 4D, 2nd Race

Skye Miller

AMR Chic My Dry Fire

Skye Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.567 in Added Money 4D, 2nd Race winning $213.00.

Colleen Kingsbury

Cinco De Cash

Colleen Kingsbury took 2nd place in 1D with a Time of 17.757 in Added Money 4D, 2nd Race winning $161.00.

Sammi Lane

Cutter's Maximum Cash "Max"

Sammi Lane took 3rd place in 1D with a Time of 17.769 in Added Money 4D, 2nd Race winning $115.00.

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 4th place in 1D with a Time of 17.798 in Added Money 4D, 2nd Race winning $86.00.

Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race

Brooke Blevins

Hammy

Brooke Blevins took 1st place in 1D with a Time of 18.163 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $46.00.

Adriene Steffen

Desperado

Adriene Steffen took 2nd place in 1D with a Time of 18.174 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race.

Ryann Mitchell

Driftin Blue LeDoux

Ryann Mitchell took 3rd place in 1D with a Time of 18.462 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race.

Kasamira Johnson

Idgy

Kasamira Johnson took 1st place in 3D with a Time of 19.621 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $35.00.

Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race

Tina Howell

Peppys First Corona

Tina Howell took 1st place in 1D with a Time of 22.710 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $25.00.

Ruth Broadhurst

Ticket

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 29.856 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $16.00.

Novice 4D, $500 and under, 2nd Race

Torree McGowan

Anetta Enterprise

Torree McGowan took 1st place in 1D with a Time of 20.114 in Novice 4D, $500 and under, 2nd Race winning $25.00.

Ruth Broadhurst

Quincey

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 22.351 in Novice 4D, $500 and under, 2nd Race winning $16.00.

Futurity, 2nd Race

Shalene Kellogg

MB Betty Blanton

Shalene Kellogg took 1st place in 1D with a Time of 20.363 in Futurity, 2nd Race winning $20.00.

Derby, 2nd Race

Alex Barber

Oakie Dokie Dog

Alex Barber took 1st place in 1D with a Time of 18.333 in Derby, 2nd Race winning $20.00.

OBRA Open 2nd Race

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 1st place in 1D with a Time of 17.798 in OBRA Open 2nd Race winning $46.00.

Tanya Ledbetter

Mr Montana Cat (Lucky)

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 17.885 in OBRA Open 2nd Race winning $30.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 3rd place in 1D with a Time of 17.898 in OBRA Open 2nd Race.

OBRA 1000 2nd Class

Lexi Geraths

Cruisin Smoothie K3

Lexi Geraths took 1st place in 1D with a Time of 19.516 in OBRA 1000 2nd Class winning $38.00.

Erin Overbay

Girlfriend

Erin Overbay took 2nd place in 1D with a Time of 21.659 in OBRA 1000 2nd Class.

OBRA 500 2nd Class

Tanya Ledbetter

Coronas R Fabulous

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 20.036 in OBRA 500 2nd Class winning $76.00.

Tanya Ledbetter

TK Smooth Judge

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 20.386 in OBRA 500 2nd Class winning $45.00.

Sabrina Frolov

Cutty's Liberty Bell

Sabrina Frolov took 3rd place in 1D with a Time of 20.940 in OBRA 500 2nd Class winning $30.00.

Tasha johns

JDs Famous Look

Tasha johns took 4th place in 1D with a Time of 21.120 in OBRA 500 2nd Class.

Breakaway

Trish McCoin

Shooter 2

Trish McCoin took 1st place in 1D with a Time of 2.760 in Breakaway winning $150.00.

Adriene Steffen

Desperado

Adriene Steffen took 2nd place in 1D with a Time of 3.070 in Breakaway winning $100.00.

Trish McCoin

Shooter

Trish McCoin took 3rd place in 1D with a Time of 3.090 in Breakaway .

Adriene Steffen

Desperado

Adriene Steffen took 4th place in 1D with a Time of 3.100 in Breakaway .

Breakaway

Wende Karnath

Dandy

Wende Karnath took 1st place in 1D with a Time of 2.520 in Breakaway winning $103.00.

Kennedy Buckner

Gunner

Kennedy Buckner took 2nd place in 1D with a Time of 2.990 in Breakaway winning $69.00.

Jenna Johnson

Kim

Jenna Johnson took 3rd place in 1D with a Time of 3.130 in Breakaway .

Adriene Steffen

Desperado

Adriene Steffen took 4th place in 1D with a Time of 3.210 in Breakaway .

Breakaway

Wende Karnath

Dandy

Wende Karnath took 1st place in 1D with a Time of 2.440 in Breakaway .

Riley Sappington

Rider

Riley Sappington took 2nd place in 1D with a Time of 2.560 in Breakaway .

Jenna Johnson

Kim

Jenna Johnson took 3rd place in 1D with a Time of 2.830 in Breakaway .

Kennedy Buckner

Capone

Kennedy Buckner took 4th place in 1D with a Time of 3.070 in Breakaway .

Breakaway

Brooke Blevins

Hammy

Brooke Blevins took 1st place in 1D with a Time of 10.420 on 3 in Breakaway winning $159.00.

Adriene Steffen

Desperado

Adriene Steffen took 2nd place in 1D with a Time of 10.610 on 3 in Breakaway winning $106.00.

Wende Karnath

Dandy

Wende Karnath took 1st place in 4D with a Time of 104.960 on 3 in Breakaway winning $106.00.

Jenna Johnson

Kim

Jenna Johnson took 2nd place in 4D with a Time of 105.960 on 3 in Breakaway winning $70.00.