RRR Barrels - Always Added Money! & Breakaway! Feb 21, 2021

Pre-Entry February 9 - 20, 2021

Remember to be respectful to others and once you are done, if you could leave, we can keep our numbers down. Masks will be required inside unless you are riding in the arena. Thank you in advance.

Breakaway will begin at 1:00.

Thank you for your cooperation.

PLEASE, Don't Tie Your Horse to the Trailer if Parked on the Grass!

This Event has been Approved with the WPRA!

If you enter early and decide not to come, please let us know so we can scratch your entry prior to the draw.

Entries Available By Group

  • 1 available of 20
    Time Onlys 10am-1025am ~ Race 1030am-1050am
  • 0 available of 20
    Time Onlys 11am-1125am ~ Race 1130am-1150am
  • 0 available of 20
    Time Onlys 12pm-1225pm ~ Race 1230pm-1250pm
  • 5 available of 20
    Time Onlys 1pm-125pm ~ Race 130pm-150pm
  • 13 available of 20
    Breakaway 2pm-250pm

PeeWee, Section 1

Hazen Thomas

Hellen

Hazen Thomas took 1st place in 1D with a Time of 20.277 in PeeWee, Section 1 winning $38.00.

Karsyn West

TM Freakin Streakin (Elmer)

Karsyn West took 2nd place in 1D with a Time of 21.729 in PeeWee, Section 1 winning $25.00.

Millie McCoin

Hammer

Millie McCoin took 3rd place in 1D with a Time of 24.747 in PeeWee, Section 1.

Ava Finley

Oprah

Ava Finley took 4th place in 1D with a Time of 25.159 in PeeWee, Section 1.

Added Money 4D

Skye Miller

AMR Chic My Dry Fire

Skye Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.486 in Added Money 4D winning $251.00.

Katie Garthwaite

La jolla Judge

Katie Garthwaite took 2nd place in 1D with a Time of 17.693 in Added Money 4D winning $209.00.

Tiffanie Greenup

Two Times Genuine “Longgo”

Tiffanie Greenup took 3rd place in 1D with a Time of 17.790 in Added Money 4D winning $167.00.

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 4th place in 1D with a Time of 17.852 in Added Money 4D winning $125.00.

Youth 4D, 17 & Under

Ryann Bafford

Cee N Starlight

Ryann Bafford took 1st place in 1D with a Time of 19.335 in Youth 4D, 17 & Under winning $48.00.

Josie Dockery

Jack

Josie Dockery took 2nd place in 1D with a Time of 19.590 in Youth 4D, 17 & Under.

Sierra Greenup

Just Dusty Biankus

Sierra Greenup took 1st place in 2D with a Time of 20.154 in Youth 4D, 17 & Under winning $42.00.

Karsyn West

TM Freakin Streakin (Elmer)

Karsyn West took 1st place in 4D with a Time of 21.719 in Youth 4D, 17 & Under winning $32.00.

Senior 4D, 45 & Up

Marty Fox

FX I'ma Fancy Starlight “Mercedes

Marty Fox took 1st place in 1D with a Time of 19.029 in Senior 4D, 45 & Up winning $49.00.

Ruth Broadhurst

Ticket

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 26.388 in Senior 4D, 45 & Up winning $32.00.

Marty Fox

Mia Famous Judge

Marty Fox took 2nd place in 4D with a Time of 32.052 in Senior 4D, 45 & Up.

Novice 4D, $500 and under

Dominique Hart

Annie

Dominique Hart took 1st place in 1D with a Time of 21.123 in Novice 4D, $500 and under winning $61.00.

Tiffanie Greenup

Just Dusty Biankus

Tiffanie Greenup took 2nd place in 1D with a Time of 21.371 in Novice 4D, $500 and under.

Kady Murphy

Payday

Kady Murphy took 3rd place in 1D with a Time of 21.509 in Novice 4D, $500 and under.

Katie Sherman

Lightning

Katie Sherman took 1st place in 2D with a Time of 22.011 in Novice 4D, $500 and under winning $54.00.

Futurity

Shalene Kellogg

MB Betty Blanton

Shalene Kellogg took 1st place in 1D with a Time of 20.359 in Futurity winning $37.00.

Kaitlyn Radabaugh

MP Hayannieletsrock

Kaitlyn Radabaugh took 1st place in 2D with a Time of 22.133 in Futurity winning $24.00.

OBRA Open

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 1st place in 1D with a Time of 17.852 in OBRA Open winning $57.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 2nd place in 1D with a Time of 18.272 in OBRA Open.

Tanya Ledbetter

Mr Montana Cat (Lucky)

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 18.438 in OBRA Open.

OBRA 3500

Marty Fox

FX I'ma Fancy Starlight “Mercedes

Marty Fox took 1st place in 1D with a Time of 19.029 in OBRA 3500 winning $38.00.

Liz Russell

JF Lucky Dually

Liz Russell took 2nd place in 1D with a Time of 19.446 in OBRA 3500.

OBRA 1000

Lexi Geraths

Cruisin Smoothie K3

Lexi Geraths took 1st place in 1D with a Time of 18.570 in OBRA 1000 winning $66.00.

Cheyenne Westwood

LMP Lucky Stetson

Cheyenne Westwood took 2nd place in 1D with a Time of 19.351 in OBRA 1000 winning $40.00.

Tanya Ledbetter

Coronas R Fabulous

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 19.930 in OBRA 1000 winning $26.00.

Trish McCoin

Hamley

Trish McCoin took 4th place in 1D with a Time of 20.538 in OBRA 1000.

Added Money 4D, 2nd Race

Skye Miller

AMR Chic My Dry Fire

Skye Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.486 in Added Money 4D, 2nd Race winning $188.00.

Tiffanie Greenup

Two Times Genuine “Longgo”

Tiffanie Greenup took 2nd place in 1D with a Time of 17.790 in Added Money 4D, 2nd Race winning $142.00.

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 3rd place in 1D with a Time of 17.852 in Added Money 4D, 2nd Race winning $102.00.

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 4th place in 1D with a Time of 17.934 in Added Money 4D, 2nd Race winning $76.00.

Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race

Sierra Greenup

Joe's Fancy Belle

Sierra Greenup took 1st place in 1D with a Time of 20.154 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $25.00.

Karsyn West

TM Freakin Streakin (Elmer)

Karsyn West took 1st place in 4D with a Time of 21.719 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $16.00.

Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race

Marty Fox

FX I'ma Fancy Starlight “Mercedes

Marty Fox took 1st place in 1D with a Time of 19.029 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $49.00.

Ruth Broadhurst

Ticket

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 26.388 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $32.00.

Marty Fox

Mia Famous Judge

Marty Fox took 2nd place in 4D with a Time of 32.052 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race.

Novice 4D, $500 and under, 2nd Race

Kady Murphy

Payday

Kady Murphy took 1st place in 1D with a Time of 21.509 in Novice 4D, $500 and under, 2nd Race winning $61.00.

Kristyn Kellogg

Jump For The Top

Kristyn Kellogg took 2nd place in 1D with a Time of 24.554 in Novice 4D, $500 and under, 2nd Race.

Cierra Jones

Breeze

Cierra Jones took 3rd place in 1D with a Time of 35.558 in Novice 4D, $500 and under, 2nd Race.

Futurity, 2nd Race

Shalene Kellogg

MB Betty Blanton

Shalene Kellogg took 1st place in 1D with a Time of 20.359 in Futurity, 2nd Race winning $20.00.

OBRA Open 2nd Race

Hannah Block

TK Takin Your Mate

Hannah Block took 1st place in 1D with a Time of 17.852 in OBRA Open 2nd Race winning $57.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 2nd place in 1D with a Time of 18.272 in OBRA Open 2nd Race.

Tanya Ledbetter

Mr Montana Cat (Lucky)

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 18.438 in OBRA Open 2nd Race.

OBRA 3500 2nd Race

Marty Fox

FX I'ma Fancy Starlight “Mercedes

Marty Fox took 1st place in 1D with a Time of 19.029 in OBRA 3500 2nd Race winning $38.00.

Liz Russell

JF Lucky Dually

Liz Russell took 2nd place in 1D with a Time of 19.446 in OBRA 3500 2nd Race.

OBRA 1000 2nd Class

Lexi Geraths

Cruisin Smoothie K3

Lexi Geraths took 1st place in 1D with a Time of 18.570 in OBRA 1000 2nd Class winning $57.00.

Cheyenne Westwood

LMP Lucky Stetson

Cheyenne Westwood took 2nd place in 1D with a Time of 38.702 in OBRA 1000 2nd Class winning $38.00.

Tanya Ledbetter

Coronas R Fabulous

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 39.860 in OBRA 1000 2nd Class.

Tasha johns

JDS Famous Look

Tasha johns took 4th place in 1D with a Time of 56.758 in OBRA 1000 2nd Class.

Breakaway

Trish McCoin

Hamley

Trish McCoin took 1st place in 1D with a Time of 2.570 in Breakaway .

Kennedy Buckner

Capone

Kennedy Buckner took 2nd place in 1D with a Time of 2.760 in Breakaway .

Trish McCoin

Shooter

Trish McCoin took 3rd place in 1D with a Time of 3.390 in Breakaway .

Kennedy Buckner

Gunner

Kennedy Buckner took 1st place in 2D with a Time of 3.590 in Breakaway .

Breakaway

Jenna Johnson

Cash

Jenna Johnson took 1st place in 1D with a Time of 2.930 in Breakaway .

Jenna Johnson

Cash 1

Jenna Johnson took 2nd place in 1D with a Time of 3.170 in Breakaway .

Chelsie Stodghill

Blue 2

Chelsie Stodghill took 3rd place in 1D with a Time of 3.650 in Breakaway .

Gracie Garthwaite

Fc guys prime time

Gracie Garthwaite took 1st place in 2D with a Time of 4.770 in Breakaway .

Breakaway

Wende Karnath

Dandy

Wende Karnath took 1st place in 1D with a Time of 2.740 in Breakaway .

Kennedy Buckner

Gunner

Kennedy Buckner took 2nd place in 1D with a Time of 2.840 in Breakaway .

Jenna Johnson

Cash 1

Jenna Johnson took 3rd place in 1D with a Time of 2.870 in Breakaway .

Trish McCoin

Hamley

Trish McCoin took 4th place in 1D with a Time of 3.340 in Breakaway .