RRR Barrels - Chase Cans for Chance! Aug 30, 2020

Pre-Entry August 14 - 30, 2020

Run for Chance! All proceeds go to the Chance Millin Family.

Time only's begin at 8:00 and end at 10:30.
No Open Arena, You can buy a time only or warm up outside.
Race Begins at 11:00am. PeeWee's start at 10:50am.

Awards to each D and to the PeeWee Champion. Must run in both to be eligible for awards.
Silent Auction Items will be on display and will run till after the first race.
PLEASE, Don't Tie Your Horse to the Trailer if Parked on the Grass!
This Event has been Approved with the and YBC!

If you enter early and decide not to come, please let us know so we can scratch your entry prior to the draw.

PeeWee, Section 1

Paisley carver

Star

Paisley carver took 1st place in 1D with a Time of 19.732 in PeeWee, Section 1 winning $50.00.

Zayne carver

Snickers

Zayne carver took 2nd place in 1D with a Time of 22.588 in PeeWee, Section 1 winning $38.00.

Paisley carver

Socks

Paisley carver took 3rd place in 1D with a Time of 22.722 in PeeWee, Section 1 winning $25.00.

Blakely Every

Preacher

Blakely Every took 4th place in 1D with a Time of 24.475 in PeeWee, Section 1 winning $13.00.

Added Money 5D

Skye Miller

AMR Chic My Dry Fire

Skye Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.417 in Added Money 5D winning $288.00.

Colleen Kingsbury

Cinco De Cash

Colleen Kingsbury took 2nd place in 1D with a Time of 17.427 in Added Money 5D winning $218.00.

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 3rd place in 1D with a Time of 17.731 in Added Money 5D winning $156.00.

Kelsie Miller

Bridle Bit Riley

Kelsie Miller took 4th place in 1D with a Time of 17.737 in Added Money 5D winning $117.00.

Youth 4D, 17 & Under

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 1st place in 1D with a Time of 19.049 in Youth 4D, 17 & Under winning $41.00.

Karma Johns

Miss Quixote quil

Karma Johns took 2nd place in 1D with a Time of 19.058 in Youth 4D, 17 & Under.

Senior 4D, 45 & Up

Dessiree Sutton

DT Shiners Farve

Dessiree Sutton took 1st place in 1D with a Time of 19.277 in Senior 4D, 45 & Up winning $122.00.

Dessiree Sutton

Who’s Dat Trubador

Dessiree Sutton took 2nd place in 1D with a Time of 19.452 in Senior 4D, 45 & Up.

Barbara Goss

Judges Lady Bug (Sharon)

Barbara Goss took 1st place in 4D with a Time of 923.411 No Time in Senior 4D, 45 & Up.

Marty Fox

FX I'ma Fancy Starlight “Mercedes

Marty Fox took 2nd place in 4D with a Time of 923.440 No Time in Senior 4D, 45 & Up.

Futurity

Gretchen Miller

House of Lion

Gretchen Miller took 1st place in 1D with a Time of 975.415 in Futurity winning $41.00.

OBRA 3500

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 1st place in 1D with a Time of 17.731 in OBRA 3500 winning $68.00.

Colleen Kingsbury

Judges Pants On Fire

Colleen Kingsbury took 2nd place in 1D with a Time of 18.219 in OBRA 3500 winning $45.00.

Kari Carola

Kid Roulette

Kari Carola took 3rd place in 1D with a Time of 18.363 in OBRA 3500.

Dana Millin

Itchi Kahn

Dana Millin took 4th place in 1D with a Time of 18.564 in OBRA 3500.

OBRA 1000

Colleen Kingsbury

Judges Fancy Pants

Colleen Kingsbury took 1st place in 1D with a Time of 18.029 in OBRA 1000 winning $85.00.

Rachelle Smith-Mose

Fierce Rockin Girl {Tesla}

Rachelle Smith-Mose took 2nd place in 1D with a Time of 18.038 in OBRA 1000 winning $51.00.

Carli Achziger

Kid Rock

Carli Achziger took 3rd place in 1D with a Time of 18.810 in OBRA 1000 winning $34.00.

Brittney Hardy

Bo Diddley Dynamite

Brittney Hardy took 4th place in 1D with a Time of 19.406 in OBRA 1000.

Sidepot 4D

Sierra Greenup

Mary Streak A Dash

Sierra Greenup took 1st place in 1D with a Time of 18.214 in Sidepot 4D winning $28.00.

PeeWee, 2nd Race

Ava Finley

Oprah

Ava Finley took 1st place in 1D with a Time of 28.728 in PeeWee, 2nd Race winning $32.00.

Hadley Gallagher

Minnie

Hadley Gallagher took 2nd place in 1D with a Time of 29.372 in PeeWee, 2nd Race winning $19.00.

Savanna Greenup

Taxi

Savanna Greenup took 3rd place in 1D with a Time of 30.182 in PeeWee, 2nd Race winning $13.00.

Ryder Johns

Sonny

Ryder Johns took 4th place in 1D with a Time of 31.422 in PeeWee, 2nd Race.

Added Money 4D, 2nd Race

Skye Miller

AMR Chic My Dry Fire

Skye Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.417 in Added Money 4D, 2nd Race winning $216.00.

Colleen Kingsbury

Cinco De Cash

Colleen Kingsbury took 2nd place in 1D with a Time of 17.427 in Added Money 4D, 2nd Race winning $163.00.

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 3rd place in 1D with a Time of 17.731 in Added Money 4D, 2nd Race winning $117.00.

Kelsie Miller

Bridle Bit Riley

Kelsie Miller took 4th place in 1D with a Time of 17.737 in Added Money 4D, 2nd Race winning $87.00.

Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 1st place in 1D with a Time of 19.049 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $41.00.

Karma Johns

Miss Quixote quil

Karma Johns took 2nd place in 1D with a Time of 19.058 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race.

Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race

Dessiree Sutton

DT Shiners Farve

Dessiree Sutton took 1st place in 1D with a Time of 19.277 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $81.00.

Dessiree Sutton

Who’s Dat Trubador

Dessiree Sutton took 2nd place in 1D with a Time of 19.452 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race.

Marty Fox

FX I'ma Fancy Starlight “Mercedes

Marty Fox took 1st place in 4D with a Time of 923.440 No Time in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race.

Amy Stafford

LB Time For Sunshine (Red)

Amy Stafford took 2nd place in 4D with a Time of 924.293 No Time in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race.

OBRA 3500, 2nd Race

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 1st place in 1D with a Time of 17.731 in OBRA 3500, 2nd Race winning $68.00.

Tonya Bender

Sweets Judgs Sweet Score

Tonya Bender took 2nd place in 1D with a Time of 18.140 in OBRA 3500, 2nd Race winning $45.00.

Colleen Kingsbury

Judges Pants On Fire

Colleen Kingsbury took 3rd place in 1D with a Time of 18.219 in OBRA 3500, 2nd Race.

Kari Carola

Kid Roulette

Kari Carola took 4th place in 1D with a Time of 18.363 in OBRA 3500, 2nd Race.

OBRA 1000, 2ndRace

Colleen Kingsbury

Judges Fancy Pants

Colleen Kingsbury took 1st place in 1D with a Time of 18.029 in OBRA 1000, 2ndRace winning $85.00.

Rachelle Smith-Mose

Fierce Rockin Girl {Tesla}

Rachelle Smith-Mose took 2nd place in 1D with a Time of 18.038 in OBRA 1000, 2ndRace winning $51.00.

Brittney Hardy

Bo Diddley Dynamite

Brittney Hardy took 3rd place in 1D with a Time of 18.584 in OBRA 1000, 2ndRace winning $34.00.

Carli Achziger

Kid Rock

Carli Achziger took 4th place in 1D with a Time of 18.810 in OBRA 1000, 2ndRace.