2020 Oregon Barrel Racing Assc. Eastside Fundraiser Aug 1, 2020

Pre-Entry July 21 - Aug 1, 2020

Eastside OBRA Fundraiser Race @ Rim Rock Riders
Time Onlies: 8:30 am to 10:00 am SHARP DO NOT BE LATE
Open Arena: 10:30 am to 10:40 am SHARP..... Please be ready
Race Starts: 11 am w Pee wees
Classes Run Order: Peewees, Open, 3500, 1000, 500, 5D

Must be PAID in advance to be in draws, Draw will be done before 8:00 AM Sat morning
I can email you a invoice to pay by email to avoid CC charges secretary@oregonbarrelracing.com email me for help

Late fee will apply for all entry's at race of $10 per go after 8:00 Am Sat Morning
Buckles to average 5D must run twice to be eligible for awards (Am, & Pm Race) can roll for day money only.
Awards to Class average must run twice to be eligible for awards, can roll for day money only.
Pee wee's will come get awards after class

Peewee AM

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 1st place in 1D with a Time of 18.596 in Peewee AM winning $32.00.

Teagan Brewer

Bunella Skye

Teagan Brewer took 2nd place in 1D with a Time of 19.621 in Peewee AM winning $19.00.

Boots Raccoon

Jax

Boots Raccoon took 3rd place in 1D with a Time of 23.708 in Peewee AM winning $13.00.

Ava Finley

Oprah

Ava Finley took 4th place in 1D with a Time of 26.581 in Peewee AM.

OBRA Open AM

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 1st place in 1D with a Time of 17.576 in OBRA Open AM winning $91.00.

Cheyenne Westwood

Scotchs Blue Label

Cheyenne Westwood took 2nd place in 1D with a Time of 17.633 in OBRA Open AM winning $55.00.

Vickie Westwood

Easy Judge It

Vickie Westwood took 3rd place in 1D with a Time of 17.837 in OBRA Open AM winning $36.00.

Stephanie Searls

Pistol

Stephanie Searls took 4th place in 1D with a Time of 18.088 in OBRA Open AM.

OBRA 3500 Novice AM

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 18.307 in OBRA 3500 Novice AM winning $55.00.

Tonya Bender

Sweets Judgs Sweet Score

Tonya Bender took 2nd place in 1D with a Time of 18.382 in OBRA 3500 Novice AM winning $41.00.

Colleen Kingsbury

Judges Pants On Fire

Colleen Kingsbury took 3rd place in 1D with a Time of 18.592 in OBRA 3500 Novice AM winning $21.00.

Kari Carola

Kid Roulette

Kari Carola took 3rd place in 1D with a Time of 18.592 in OBRA 3500 Novice AM winning $21.00.

OBRA 1000 Novice AM

Colleen Kingsbury

Judges Fancy Pants

Colleen Kingsbury took 1st place in 1D with a Time of 18.001 in OBRA 1000 Novice AM winning $86.00.

Rachelle Smith-Mose

Fierce Rockin Girl {Tesla}

Rachelle Smith-Mose took 2nd place in 1D with a Time of 18.109 in OBRA 1000 Novice AM winning $65.00.

Dani Grant

Sonny At Five

Dani Grant took 3rd place in 1D with a Time of 18.628 in OBRA 1000 Novice AM winning $43.00.

Carli Achziger

Kid Rock

Carli Achziger took 4th place in 1D with a Time of 18.696 in OBRA 1000 Novice AM winning $22.00.

OBRA 500 Novice AM

Deana Fowler

Woodfire Fly

Deana Fowler took 1st place in 1D with a Time of 18.998 in OBRA 500 Novice AM winning $70.00.

Brittney Hardy

Bo Diddley Dynamite

Brittney Hardy took 2nd place in 1D with a Time of 19.577 in OBRA 500 Novice AM winning $47.00.

Hollee Kaseberg

Annie

Hollee Kaseberg took 3rd place in 1D with a Time of 20.657 in OBRA 500 Novice AM.

Ashley Rogers

Shining Justin Time

Ashley Rogers took 4th place in 1D with a Time of 20.710 in OBRA 500 Novice AM.

5D AM

Amberleigh Moore

CP Dark Moon

Amberleigh Moore took 1st place in 1D with a Time of 17.283 in 5D AM winning $441.00.

Amberleigh Moore

Blue Duck Down

Amberleigh Moore took 2nd place in 1D with a Time of 17.473 in 5D AM winning $331.00.

Camie Johnston

Bogies Special lady

Camie Johnston took 3rd place in 1D with a Time of 17.521 in 5D AM winning $220.00.

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 4th place in 1D with a Time of 17.576 in 5D AM winning $110.00.

Peewee PM

Teagan Brewer

Bunella Skye

Teagan Brewer took 1st place in 1D with a Time of 18.786 in Peewee PM winning $28.00.

Charlee Mitchell

Emma's Little Rocket

Charlee Mitchell took 2nd place in 1D with a Time of 18.834 in Peewee PM winning $17.00.

Ava Finley

Oprah

Ava Finley took 3rd place in 1D with a Time of 24.972 in Peewee PM winning $11.00.

Haven Russell

Butch

Haven Russell took 4th place in 1D with a Time of 29.450 in Peewee PM.

OBRA Open PM

Vickie Westwood

Easy Judge It

Vickie Westwood took 1st place in 1D with a Time of 17.420 in OBRA Open PM winning $91.00.

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 2nd place in 1D with a Time of 17.576 in OBRA Open PM winning $55.00.

Kady Murphy

Real Quiet Bardell

Kady Murphy took 3rd place in 1D with a Time of 17.607 in OBRA Open PM winning $36.00.

Cheyenne Westwood

Scotchs Blue Label

Cheyenne Westwood took 4th place in 1D with a Time of 17.720 in OBRA Open PM.

OBRA 3500 Novice PM

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 18.114 in OBRA 3500 Novice PM winning $69.00.

Tonya Bender

Sweets Judgs Sweet Score

Tonya Bender took 2nd place in 1D with a Time of 18.350 in OBRA 3500 Novice PM winning $41.00.

Kari Carola

Kid Roulette

Kari Carola took 3rd place in 1D with a Time of 18.500 in OBRA 3500 Novice PM winning $27.00.

Karen Mitchell

Nu Anchor Management

Karen Mitchell took 4th place in 1D with a Time of 18.509 in OBRA 3500 Novice PM.

OBRA 1000 Novice PM

Katie Ayres

Raisen Biankus

Katie Ayres took 1st place in 1D with a Time of 17.793 in OBRA 1000 Novice PM winning $78.00.

Dani Grant

Sonny At Five

Dani Grant took 2nd place in 1D with a Time of 17.889 in OBRA 1000 Novice PM winning $59.00.

Colleen Kingsbury

Judges Fancy Pants

Colleen Kingsbury took 3rd place in 1D with a Time of 18.001 in OBRA 1000 Novice PM winning $39.00.

Rachelle Smith-Mose

Fierce Rockin Girl {Tesla}

Rachelle Smith-Mose took 4th place in 1D with a Time of 18.109 in OBRA 1000 Novice PM winning $20.00.

OBRA 500 Novice PM

Hollee Kaseberg

Annie

Hollee Kaseberg took 1st place in 1D with a Time of 20.370 in OBRA 500 Novice PM winning $70.00.

Ruth Broadhurst

Quincey

Ruth Broadhurst took 2nd place in 1D with a Time of 20.690 in OBRA 500 Novice PM winning $47.00.

Deana Fowler

Woodfire Fly

Deana Fowler took 3rd place in 1D with a Time of 21.053 in OBRA 500 Novice PM.

Brittney Hardy

Bo Diddley Dynamite

Brittney Hardy took 4th place in 1D with a Time of 21.189 in OBRA 500 Novice PM.

5D PM

Amberleigh Moore

CP Dark Moon

Amberleigh Moore took 1st place in 1D with a Time of 17.283 in 5D PM winning $404.00.

Vickie Westwood

Easy Judge It

Vickie Westwood took 2nd place in 1D with a Time of 17.420 in 5D PM winning $303.00.

Amberleigh Moore

Blue Duck Down

Amberleigh Moore took 3rd place in 1D with a Time of 17.473 in 5D PM winning $202.00.

Rachelle Smith-Mose

Iza French Dream (Izi)

Rachelle Smith-Mose took 4th place in 1D with a Time of 17.576 in 5D PM winning $101.00.