RRR Barrels - Always Added Money! Jan 12, 2020

Welcome to 2020!

Time only's begin at 9:00 and end at 11:30.
Open Arena will be at 11:30.
Race Begins at Noon.
PLEASE, Don't Tie Your Horse to the Trailer if Parked on the Grass!
This Event has been Approved with the WPRA and YBC!

If you enter early and decide not to come, please let us know so we can scratch your entry prior to the draw.

Pre-Entry January 6 - 12, 2020

PeeWee, Section 1

Hudson West

Tami

Hudson West took 1st place in 1D with a Time of 36.297 in PeeWee, Section 1 winning $32.00.

Clayton West

Hannah

Clayton West took 2nd place in 1D with a Time of 36.297 in PeeWee, Section 1.

Added Money 4D

Garan Buller

WSR rooster

Garan Buller took 1st place in 1D with a Time of 17.547 in Added Money 4D winning $160.00.

Skye Miller

AMR Cash on Fire

Skye Miller took 2nd place in 1D with a Time of 17.580 in Added Money 4D winning $140.00.

Kelsie Miller

AMR Jumping Dry Fire

Kelsie Miller took 3rd place in 1D with a Time of 17.696 in Added Money 4D winning $100.00.

Cheyenne Westwood

Scotchs Blue Label

Cheyenne Westwood took 4th place in 1D with a Time of 17.700 in Added Money 4D.

Youth 4D, 17 & Under

Hayden Bafford

Nala

Hayden Bafford took 1st place in 1D with a Time of 19.283 in Youth 4D, 17 & Under winning $37.00.

Karsyn West

DS Cowgirls Boomin (Midge)

Karsyn West took 1st place in 4D with a Time of 21.672 in Youth 4D, 17 & Under winning $24.00.

Futurity

Siterra Magee

Gators Sexy Diamonds

Siterra Magee took 1st place in 1D with a Time of 18.625 in Futurity winning $41.00.

OBRA Open

Cheyenne Westwood

Scotchs Blue Label

Cheyenne Westwood took 1st place in 1D with a Time of 17.700 in OBRA Open winning $57.00.

Vickie Westwood

Easy Judge It

Vickie Westwood took 2nd place in 1D with a Time of 17.876 in OBRA Open.

OBRA 3500

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 18.040 in OBRA 3500 winning $38.00.

Tanya Ledbetter

TK Dualin Easy Jet (Zorro)

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 19.073 in OBRA 3500.

PeeWee, 2nd Race

Hudson West

Tami

Hudson West took 1st place in 1D with a Time of 43.215 in PeeWee, 2nd Race winning $21.00.

Clayton West

Hannah

Clayton West took 2nd place in 1D with a Time of 46.006 in PeeWee, 2nd Race.

Added Money 4D, 2nd Race

Garan Buller

WSR rooster

Garan Buller took 1st place in 1D with a Time of 17.547 in Added Money 4D, 2nd Race winning $176.00.

Skye Miller

AMR Cash on Fire

Skye Miller took 2nd place in 1D with a Time of 17.580 in Added Money 4D, 2nd Race winning $117.00.

Kelsie Miller

AMR Jumping Dry Fire

Kelsie Miller took 3rd place in 1D with a Time of 17.696 in Added Money 4D, 2nd Race.

Cheyenne Westwood

Scotchs Blue Label

Cheyenne Westwood took 4th place in 1D with a Time of 17.700 in Added Money 4D, 2nd Race.

Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race

Karsyn West

DS Cowgirls Boomin (Midge)

Karsyn West took 1st place in 1D with a Time of 21.672 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $41.00.

Futurity, 2nd Race

Siterra Magee

Gators Sexy Diamonds

Siterra Magee took 1st place in 1D with a Time of 18.625 in Futurity, 2nd Race winning $41.00.

OBRA Open, 2nd Race

Cheyenne Westwood

Scotchs Blue Label

Cheyenne Westwood took 1st place in 1D with a Time of 17.700 in OBRA Open, 2nd Race winning $57.00.

Vickie Westwood

Easy Judge It

Vickie Westwood took 2nd place in 1D with a Time of 17.876 in OBRA Open, 2nd Race.

OBRA 3500, 2nd Race

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 18.040 in OBRA 3500, 2nd Race winning $38.00.

Tanya Ledbetter

TK Dualin Easy Jet (Zorro)

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 19.073 in OBRA 3500, 2nd Race.

OBRA 1000, 2ndRace

Kendyl Hanning

THR Nottabittagold "Bill"

Kendyl Hanning took 1st place in 1D with a Time of 18.628 in OBRA 1000, 2ndRace winning $46.00.

Rachelle Smith-Mose

Fierce Rockin Girl

Rachelle Smith-Mose took 2nd place in 1D in OBRA 1000, 2ndRace winning $30.00.

Rachelle Smith-Mose

Royal Jetzablazin (Tigger)

Rachelle Smith-Mose took 3rd place in 1D in OBRA 1000, 2ndRace.

OBRA 500, 2nd Race

Christy Kruse

Blazin Bulldog K3

Christy Kruse took 1st place in 1D with a Time of 20.326 in OBRA 500, 2nd Race winning $38.00.

Elisha Zellner

My pal Sully

Elisha Zellner took 2nd place in 1D with a Time of 20.639 in OBRA 500, 2nd Race.