RRR Barrels - Kickoff to 2020! Dec 29, 2019

Happy Holidays

Time only's begin at 9:00 and end at 11:30.
Open Arena will be at 11:30.
Race Begins at Noon.
PLEASE, Don't Tie Your Horse to the Trailer if Parked on the Grass!
This Event has been Approved with the WPRA and YBC!

If you enter early and decide not to come, please let us know so we can scratch your entry prior to the draw.

Pre-Entry December 18 - 29, 2019

PeeWee, Section 1

Teagan Brewer

Bunella Skye

Teagan Brewer took 1st place in 1D with a Time of 21.388 in PeeWee, Section 1 winning $21.00.

Blakely Every

Speedy

Blakely Every took 2nd place in 1D with a Time of 33.072 in PeeWee, Section 1.

Added Money 4D

Jessica Crouch

Judge Robin Hood

Jessica Crouch took 1st place in 1D with a Time of 17.635 in Added Money 4D winning $177.00.

Kelsie Miller

AMR Jumping Dry Fire

Kelsie Miller took 2nd place in 1D with a Time of 17.835 in Added Money 4D winning $155.00.

Camie Johnston

Bogies Special lady

Camie Johnston took 3rd place in 1D with a Time of 17.855 in Added Money 4D winning $111.00.

Skye Miller

Bridle Bit Riley

Skye Miller took 4th place in 1D with a Time of 17.874 in Added Money 4D.

Youth 4D, 17 & Under

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 1st place in 1D with a Time of 18.071 in Youth 4D, 17 & Under winning $49.00.

Kaycee Kasch

Digger

Kaycee Kasch took 2nd place in 1D with a Time of 18.467 in Youth 4D, 17 & Under.

Reagan Goodman

Shorty

Reagan Goodman took 1st place in 4D with a Time of 20.780 in Youth 4D, 17 & Under winning $32.00.

Amelia Harris

Santana

Amelia Harris took 2nd place in 4D with a Time of 21.402 in Youth 4D, 17 & Under.

Senior 4D, 45 & Up

Tanya Ledbetter

TK Dualin Easy Jet (Zorro)

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 18.255 in Senior 4D, 45 & Up winning $25.00.

Ruth Broadhurst

Quincey

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 28.233 in Senior 4D, 45 & Up winning $16.00.

Novice 4D, $500 and under

Rebecca Parks

Chance

Rebecca Parks took 1st place in 1D with a Time of 28.231 in Novice 4D, $500 and under winning $20.00.

Futurity

Tanya Ledbetter

TK Sadies Lil Sister {Lilly}

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 23.023 in Futurity winning $20.00.

OBRA 3500

Tanya Ledbetter

TK Dualin Easy Jet (Zorro)

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 18.255 in OBRA 3500 winning $57.00.

Zoey Miller

Fellas Top Gal

Zoey Miller took 2nd place in 1D with a Time of 18.412 in OBRA 3500 winning $38.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 3rd place in 1D with a Time of 18.698 in OBRA 3500.

Bobbi Jo Newman

Goldimax (Sister)

Bobbi Jo Newman took 4th place in 1D with a Time of 18.731 in OBRA 3500.

OBRA 500

Christy Kruse

Blazin Bulldog K3

Christy Kruse took 1st place in 1D with a Time of 20.186 in OBRA 500 winning $46.00.

Danette Brown

Ledoux

Danette Brown took 2nd place in 1D with a Time of 22.223 in OBRA 500 winning $30.00.

Tanya Ledbetter

TK Sadies Lil Sister {Lilly}

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 23.023 in OBRA 500.

Rebecca Parks

Chance

Rebecca Parks took 4th place in 1D with a Time of 32.231 in OBRA 500.

Added Money 4D, 2nd Race

Kelsie Miller

AMR Jumping Dry Fire

Kelsie Miller took 1st place in 1D with a Time of 17.835 in Added Money 4D, 2nd Race winning $164.00.

Skye Miller

Bridle Bit Riley

Skye Miller took 2nd place in 1D with a Time of 17.874 in Added Money 4D, 2nd Race winning $143.00.

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 3rd place in 1D with a Time of 18.033 in Added Money 4D, 2nd Race winning $102.00.

Garan Buller

WSR rooster

Garan Buller took 4th place in 1D with a Time of 18.139 in Added Money 4D, 2nd Race.

Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race

Chloe Peters

Dependable Injun

Chloe Peters took 1st place in 1D with a Time of 18.071 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $25.00.

Reagan Goodman

Shorty

Reagan Goodman took 1st place in 4D with a Time of 20.780 in Youth 4D, 17 & Under, 2nd Race winning $16.00.

Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race

Tanya Ledbetter

TK Dualin Easy Jet (Zorro)

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 18.255 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $25.00.

Ruth Broadhurst

Quincey

Ruth Broadhurst took 1st place in 4D with a Time of 26.729 in Senior 4D, 45 & Up, 2nd Race winning $16.00.

Futurity, 2nd Race

Tanya Ledbetter

TK Sadies Lil Sister {Lilly}

Tanya Ledbetter took 1st place in 1D with a Time of 23.023 in Futurity, 2nd Race winning $20.00.

OBRA 3500, 2nd Race

Christine Conley

Eyes Jack Sensation (Wilson)

Christine Conley took 1st place in 1D with a Time of 18.033 in OBRA 3500, 2nd Race winning $57.00.

Tanya Ledbetter

TK Dualin Easy Jet (Zorro)

Tanya Ledbetter took 2nd place in 1D with a Time of 18.255 in OBRA 3500, 2nd Race winning $38.00.

Zoey Miller

Fellas Top Gal

Zoey Miller took 3rd place in 1D with a Time of 18.412 in OBRA 3500, 2nd Race.

Bobbi Jo Newman

Goldimax (Sister)

Bobbi Jo Newman took 4th place in 1D with a Time of 18.731 in OBRA 3500, 2nd Race.

OBRA 500, 2nd Race

Christy Kruse

Blazin Bulldog K3

Christy Kruse took 1st place in 1D with a Time of 20.186 in OBRA 500, 2nd Race winning $57.00.

Danette Brown

Ledoux

Danette Brown took 2nd place in 1D with a Time of 21.698 in OBRA 500, 2nd Race.

Tanya Ledbetter

TK Sadies Lil Sister {Lilly}

Tanya Ledbetter took 3rd place in 1D with a Time of 23.023 in OBRA 500, 2nd Race.